Librăriile Humanitas celebrează dragostea... de carte!
In perioada 10 februarie – 10 martie 2012, timp de o luna de zile, peste 150 de titluri din portofoliul a opt edituri importante (Humanitas, Humanitas Fiction, Polirom, Rao, Nemira, Trei , Curtea Veche si Vellant) pot fi achizitionate cu o reducere de 20% din librariile Humanitas din tara sau de pe www.libhumanitas.ro.
Campania Indragosteste-te de o carte aduce pe rafturile librariilor Humanitas recomandarile potrivite atat pentru cei aflati in cautarea unor noi pasiuni in materie de lectura, cat si pentru cei care isi doresc sa le ofere celor dragi un cadou de neuitat.
Descoperiti cu aceasta ocazie cartile unor mari scriitori ai literaturii universale precum Lev Tolstoi, Yasunari Kawabata, Naghib Mahfuz, Milan Kundera, Vladimir Nabokov,Ernest Hemingway sau Orhan Pamuk, noi aparitii editoriale, bestselleruri internationale si, nu in ultimul rand, o selectie de carte practica.
Autor: Luminita Iliescu
Adauga comentariu
Blogurile BonCafe
Frustrarea, cel mai mare obstacol
Text de Tasente Tanase (Tashy) Frustrarea este cel mai cinic sentiment pe care il poate avea o fiinta umana. Este sentimentul care ne apasa pe toti, mai ales in ultimii ani de zile. O nevoie sat... Citeste tot"nu oala cu laptele-faptele"
Nu am tinut post!nu tin post niciodata asa a la long ca nu sint in stare!uit sau poate sint doar neatenta , habar nu am ..poate pentru ca mama m-a invatat asa de bine ca nu e esential sa te abti...Citeste totE vina mea...
Mi-e greu, dar trebuie să recunosc că e vina mea în totalitate, aşa că nu pot nici măcar să te privesc cu reproş prin vălul din ce în ce mai des al lacrimilor. Niciodată nu am ştiut să iau, fără e... Citeste totHocus – pocus, iote că n-a murit Brad Pitt!
Tocmai am plâns cu sughiţuri la Grey’s Anatomy – episodul cu prăbuşirea, cunoscătorii ştiu ce şi cum. L-am plâns şi pe Wilson, în House MD şi, în general, plâng de nu mai ştiu de mine la filme, şi la ... Citeste totScrisori nescrise
Am primit un sfat: "Scrie scrisori catre persoanele cu care simti ca inca n-ai incheiat socotelile! Nu trebuie sa le si trimiti, doar scrie-le si vezi tu pe urma ce vei face cu ele". Am zambit. Primul...Citeste totI'm not here
Am auzit o poveste despre un baietel de la campie nerabdator sa vada un munte, inchipuindu-si ca este cea mai mareata imagine din lume, mai mare ca tata, mai mare ca stalpul, mai mare ca varful biseri... Citeste totPeriplu galilean pe urmele lui Isus și nu numai
Ce părere aveți de-o plimbare pe urmele lui Isus (de la ebraicul Ieșua, însemnând mântuire,salvare) în Galileea și, înspecial, de jur împrejurul (obicei local) Mării Galileei, lac... Citeste tot

















